DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Štěňátka‚ vrh B

Základní informace o štěňátkách

Jméno štěňátka/

barva


 
Čas narození
 
Pohlaví
 
Váha
3.9. 11.9. 27.9. 9.10. 18.10. 25.10.      
BELANA

9:20

F

550

790

1,6

2,9

4,8

5,7

 

 

 

BECKIE

10:23

F

550

860

2,3

3,7

5,6

6,4

 

 

 

BESIE

12:00

F

550

900

2,0

3,7

5,6

6,7

 

 

 

BERSHA

12:40

F

530

910

2,6

3,9

5,6

6,9

 

 

 

BAZOOKA

13:45

F

570

930

2,3

3,8

5,6

7,0

 

 

 

BEATRIS

15:27

F

510

810

2,3

3,2

4,9

6,0

 

 

 

BERETA

17:00

F

460

880

2,2

3,9

5,6

6,7

 

 

 

BARBAR

19:52

P

480

880

2,4

3,7

6,1

7,4

 

 

 

BRUNO

20:19

P

600

970

2,6

4,8

6,5

7,5

 

 

 

Registrační čísla se přidělují nejprve pejskům a potom fenkám v abecedním pořadí jmen štěňátek.

Reg.č. ČMKU:     BARBAR 64            BRUNO 65           BAZOOKA 66            BEATRIS 67             BECKIE 68           

                                       BELANA 69            BERETA 70        BERSHA 71                BESIE 72

1. den - a jsme na světě! Zatím jsme hluchá, slepá a bez zubů. Máme však silně vyvinuty instinkty propřežití. Přes den střídavě spíme a sajeme od maminky mlíčko. Jsme zatím izolovaní tvorové, kteří krom vlastních potřeb nevnímají nic kolem sebe, ani sourozence. Mezi naše potřeby patří především maminčino teplo a mlíčko. Máme za sebou kontrolu u veterinářky. Všechna jsem v pořádku. smiley

2. den - stále střídavě pijeme mlíčko a spíme. Při pití už umíme i vrtět ocásky. Svoji nespokojenost umíme dát hlasitě najevo!! Zabarvují se nám čumáčky dočerna.  Dnes nám byla přidělena jména a bylo zažádáno o čísla zápisu na ČMKU.

5. den - už máme zhojené pupíky. Vybarvují se nám čumáčky a tlapičky dočerna. Celý den střídavě pijeme mlíčko a spíme. Nejraději spíme přitulení u maminky, kde je teplíčko. Dostáváme na přilepšenou i příkrm z lahvičky, přeci jen - je nás 9!! wink

1. týden - slavíme první týden našeho života!  Bravurně se umíme přemisťovat. Jsme mnohem rychlejší a hbitější v lezení. Některá z nás se už pokouší o stoj na nožičkách. Ale přeci jen - naše nožky nejsou ještě tak silné, aby nás unesly. Periody v krmení se nám trošku prodloužily, déle tedy spíme, a tak naše mamča si může dovolit vzdálit se od nás. My to bez ní zvládneme - schoulíme se na hromádku a pokud máme spokojená bříška spokojeně usneme. 

9. den - víme přesně jak to má vypadat, ale zatím nám to moc nejde - zkoušíme první krkolomné krůčky. Dnes jsme byli poprvé na chvilinku venku vyhřát se na sluníčku. Čerstvý vzduch nás znavil.

2. týden - máme za sebou druhý týden. A to Vám povíme, dnešní den byl pro nás plný zážitků. Nejprve stříhání drápků - to se nám vůbec nelíbilo! A dále ta odporná pasta, barvička byla sice krásně růžová, ale chuť no  - největší "škleb" měl Bruno.  Nadále zlepšujeme naši chůzi, dolaďujeme vrčení - protože to budeme jednou zajisté potřebovat. Stejně jako náš zrak a sluch. Začínáme se poznávat navzájem. A už bydlíme venku - máme vyvinutou termoregulaci. Z našeho pelechu ještě nevylézáme, ale za pár dní už ani to nebude pro nás problém wink.  Mamka nas střeží..

19. den - dnes nám došla registrační čísla. Už jsme oficiálně zaevidovány. yes Máme se čile k světu. Stále neumíme sami vylézt z našeho pelíšku, a přesto část dne dle počasí trávíme i na travičce - což je pro nás nová zkušenost. Naše pohybová aktivita se zvětšuje a především se zdokonaluje. Umíme se posadit, zvládneme udělat bravurní krůčky. Radost už umíme projevit vrtěním ocasků. Začíná se nám vyvíjet sluch a zdokonaluje se nám čich. Začínáme být zvědavá. Za největší průzkumnici a všetečku se nyní jeví Beretka. A málem bychom zapomněli - měli jsme tu první návštěvu. Barbar již zná svoje nastávající páníčky. smiley.

3.týdny - štěňátka už mají plně vyvinut zrak a sluch. Na zvukové podněty umí reagovat pohybem uší. Celý den jíž tráví mimo svůj pelíšek, intervaly mezi spánkem se prodlužují. Začíná nám nyní období prvních štěněcích her. Navzájem se olizujeme, očucháváme, zkoumáme si ocásky. Rostou nám zoubky, mamka nás ještě kojí, ale už se jí moc nechce. Učíme se pít mlíčko z misek. Kam čumáček, tam tlapička.. Jsme celý sladcí a slepení od mlíčka. Někteří z nás jej mají až za ušima laugh. Chutnají jim nám i piškoty. Své nastávající majitele zná již i Bruno.

24. den - přes den se vyhříváme na sluníčku. Noc trávíme v našem pelíšku. Dnes jsme poprvé ochtnaly namočené startovací granulky pro štěňátka. Moc nám zachutnaly. Umíme již pěkně vrčet, i štěkat. Některým z nás už nestačí jen chodit, snažíme se už i popoběhnout.

4 týdny - a co už všechno umíme? Umíme už krásně běhat, i na zavolání. Bravurně zvládáme štěkání a vrčení. Vyhledáváme pozornost u lidí. Spolu si navzájem hrajeme, všelijak skotačíme, válíme se po sobě, pošťuchujeme se, lozíme přes sebe, okusujeme si ouška apod. Přiznáváme, některá z nás stále bojují s miskou - neustále strkáme tlapky dovnitř. S nadšením přijíme jakékoliv návštěvy - všichni nás nesmírně obdivují laugh. Něčím nám jezdí po srsti. To bude asi kartáčování naší srsti. Je to taková fajn hra, o nic přeci nejde smiley. Zvládáme to zatím na yes.  Málem bychom zapomněli - máme za sebou druhé odčervení, a granulky nám chutnají. Už jsme si na ně zvykli.

5 týdnů - hrajeme si a hrajeme. Nejvíce nás baví "kočkování" mezi námi samotnými. Mamča se zřídkakdy zatím zapojí. Utužujeme si kartačování srsti. Dnes jsme dostaly nové stužky, přeci jen jak rosteme je třeba je čas od času vyměnit. Proběhlo dnes i vážení. Jsme více a více odvážnější - od našeho výběhu chodíme dál a dál. Někteří si už troufnou jít i před dům. Tam je úplně jiné dění smiley než za barákem.  Neusále s velkým zájmem zkoumáme a poznáváme naše okolí. Zjistili jsme, že se dá ledasco přenášet, když si ukořistíme hračku, umíme s ní zatřepat. Máme za sebou víkend plný návštěv - své nové majitele zná již Beretka a Beckie.

6. týden - tento týden jsme poznali déšt - počasí se značně pokazilo a tak jsme převážnou část dne trávili v pelechu. Rychle jsme přišli na to, že namočený kožíšek není zase až tak fajn ... kuličky jsme teda byli furt, ale s tou barvou to bylo horší. Ale nebojte se, naše srts už je nyní opět bílá - stačilo uschnout. A pravdou je, že někteří z nás hned schopnost své strsti otestovali i v blátě!!  Vše nás zajímá, vše zkoumáme, očicháváme a tak se dost často stává, že když nás volají domů, přijde jenom jeden z nás.. Pokaždé se musíme domluvit, kdo z nás bude ten "Černý Petr", který poslechne.. Máme to totiž značně na háku!! Naše dosavadní panička často říkává: úspěšnost nula, a že jsme neposedná Demoliční četa. laugh Ale máme ji rádi. Když nám nese krmení všichni ji obklopíme a ona není schopna udělat krok, úplně ji uvězníme. A nosí na nohou takovou zájímavost... to nás zajímá. surprise Cože?! Ono se do tohodá i kousat. No, těšte se wink

7. týden - máme za sebou návštěvu veterinářky. Každé z nás dostalo dvě včeličky: očkování a čip. Rosteme jako z vody. Naše mamka nás vychovává, hrajeme si hru "na disciplínu". Když už mamka přiostřuje, raději si lehneme na záda.  A umíme i zaplakat. A na to ona slyší wink. Při krmení jsme jako vysavači - zákony přírody jsou jasné - kdo zaváhá nežere! A tak raději na krmení si každý pospíší. Zkrátka užíváme si posledních pár dní v naší 9-ti členné smečce. Čas našeho odchodu do nových domovů se blíží. Kontrola vrhu proběhla dobře.

8. týden - své sourozence postupně opouští - a zároveň pro ně začíná "nový život" v nových domovech Bruno, Beretka a Barbar.  Přejeme ať se daří smiley !!